Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması

İlaçlama işlemlerinin uygulanma sıklığı arasında en çok ilaçlanan veya ilaçlanması gereken mekânlardan biri de kuşkusuz yeme ve içme işletmeleridir. Bu mekânlar sıklıkla haşere faaliyetlerine maruz kalmakta ve çok fazla insanın girip çıkmasından dolayı da fazlasıyla mikrop ve virüs barındırmaktadır. Ayrıca nemli ve rutubetli olmalarından dolayı da haşerelerin üremesi için oldukça elverişlidir.  Özellikle hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri, mayt, akar, mite, fare türleri bu mekânlarda fazlasıyla bulunur. Bu türden işletmelere gelen müşterilerin yaşadıkları en ufak bir haşere sıkıntısının o işletmenin bürün itibarına mal olacağını bilmeniz gerekmektedir.

Yeme İçme İşletmeleri Nasıl İlaçlanır?

Bu işletmelerin geneli düşünüldüğünde sadece restoran ve lokantalar akla gelmemelidir. Onların yanı sıra fırınlar, alışveriş merkezleri, iş merkezlerinin mutfak bölümleri, gıda imalathaneleri, depolar da gıda ürünlerinin bulunduğu ve mutlaka haşerelerden uzak tutulması gereken alanlardandır. Buralarda haşerelerin dolaşması sağlığımız açısından son derece tehlikelidir.

Yeme içme işletmesi ilaçlama konusunda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de ilacın dozunu ayarlamak ve ilacı yiyeceklerle temas ettirmemektir. Bu sebeple de oldukça dikkatli ve tecrübeli kişiler tarafından ilaçlama yapılmalıdır. Ayrıca belirli periyotlarla ve müşterilerin olmadığı zamanlarda ilaçlama yapılmalıdır. İlacın kokusu müşterileri rahatsız edebilir.

 

Yeme İçme İşletmesi İlaçlamanın Önemi

Haşerelerin bizlere sadece mikrop, bakteri, virüs bulaştırma gibi zararlı etkileri yoktur. Ayrıca gıdalar üzerinde gezinerek bile insanlarda gıda zehirlenmesine yol açabilirler. Ayrıca işletmenin herhangi bir yerinde haşere görünmesi de iş yeri sahibi için oldukça olumsuz ve müşteri kaybedici bir tutumdur. Bu nedenle yeme içme işletmelerinin ilaçlanması asla aksatılmamalı ve mutlaka kurumsal bir ilaçlama şirketi tarafından ilaçlanmalıdır.

Beyoğlu Böcek İlaçlama firması, en modern ilaçlama yöntemleri ile ilçemizdeki pek çok gıda işletmeciliklerinin, eğlence mekânlarının ve kafelerin ilaçlanmasından sorumlu olmakla birlikte, ev ve iş yerleri, bahçeler, parklar, sokak araları gibi her noktada da en kaliteli hizmetleri sizlere sunmaktayız.  Çağrı merkezlerimiz 7/24 hizmet anlayışı ile daima hizmetinizdedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kertenkele İle Mücadele başlıklı makalemizde Beyoğlu Böcek İlaçlama, kertenkele ilaçlama ve Kertenkele İle Mücadele hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kırkayak İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir