Uyuz Böceği İle Mücadele

Uyuz böceği, böcekler arasında en zararlı etkilere sahip olan haşere türüdür. İnsanlarda ve hayvanlarda uyuz hastalığına yol açan bu haşere, ilaçlama işlemleri yapılmadan sizi kolay kolay terk etmez. Eğer uyuz böceği tarafından ısırıldığınızı düşünüyor veya aşağıdaki belirtilerden şikayetçi oluyorsanız hemen en yakın sağlık kurumunun acil servisine başvurun.

Uyuz Böceği Özellikleri

uyuz-bocegi-ile-mucadele
uyuz-bocegi-ile-mucadele

Genel olarak kadifemsi ve pürüzlü bir yapıya sahip, sekiz adet bacağı olan, oval şeklinde, sarı, kahverengi gibi tonlarda olabilen bu haşere türü, vücudumuzda tüneller açar ve yumurtalarını vücudumuza bırakır. Böylece de uyuz hastalığına yakalanmamıza neden olur.

 Uyuz Hastalığı

Son yıllarda hastanelerin acil servisine gidilme sebepleri arasında üst sıralarda olan uyuz  hastalığı insan vücudunun belirli bir bölgesinde dayanılamayacak kadar aşırı derece kaşıntı olması durumudur. Kaşıntı ile birlikte deride kızarıklık, kabartı, su toplama, deri döküntüsü gibi yan etkileri de beraberinde getirir. Bu hastalık genellikle kremle tedavi edilmektedir. 10 gün süren tedavi sonunda şikayetleriniz hala devam edebilir.

Bu hastalığın tedavisi sürerken, hastanın kıyafetleri, yatağı, yastığı kaynar suda yıkanmalıdır. Tüm bunlara ek olarak iyi bir ilaçlama firmasından da yardım almalısınız. Evinizde uyuz böceğinden kurtulmanın tek çaresi, ilaçlama işlemleri yaptırtmaktır.

Beyoğlu Böcek İlaçlama firması her haşere türünde olduğu gibi uyuz böceği ile mücadele konusunda da en garantili yöntemlerle ve en kaliteli ilaçlarla sizlere hizmet vermektedir. En çok tercih edilen ilaçlama firması olarak en ekonomik fiyatlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mayt, Akar, Mite Nedir? başlıklı makalemizde mite böceği ve mite ısırığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir