Tespih Böceği İlaçlama

Bu haşere türü evlerimize sıklıkla konuk olan, kendini çok iyi gizleyebilen, oldukça hızlı şekilde gözden kaybolan bir haşeredir. Tespih böceği kırkayak familyası ile akrabadır. Özellikle vücutlarının boğumlanma bölümleri ikisinde de aynı fizyolojik yapıdadır. Farklı olarak tespih böceği kırkayakların çok daha küçüğüdür ve daha zararsızdır.

tespih-bocegi-ilaclama
tespih-bocegi-ilaclama

     Tespih Böceği Özellikleri

Vücutları boğumlanma şeklinde oluşmuş, oldukça esnek ve yumuşak yapıdadır.  Tehlike anında baş ve ayak bölümünü birleştirerek top halini alır. İç içe geçmiş  boğumlanmaları top şeklini aldığında açılır ve pürüzsüz bir yapıya dönüşür. Böylece  bulunduğu ortamdan kolaylıkla kaçabilir. İsmi de tespih tanesine yani boncuk  tanesine benzediği için böyledir. Koyu kahverengi, siyah, gri renklerinde olabilmektedirler. Nemli ve kuru bölgelerde, toprak ve çalılıkların arasında, taşların altında çok rahat yaşayabilmektedirler.

Tespih Böceği İle Mücadele

Evinize hangi haşere girerse girsin başka haşerelere de davetiye çıkarmaktadırlar. Bu nedenle kendi başınıza mücadele vermeye kalkışmadan en iyi hizmetleri sunan bir ilaçlama şirketi ile anlaşmalısınız. Çünkü bu tip haşerelerin yumurtalarını nereye ne miktarda bıraktıklarını bilemezsiniz.

Beyoğlu böcek ilaçlama firması tespih böceği ilaçlama işlemlerini en garantili yöntemlerle sunmaktadır. Tüm sağlık kurum ve kuruluşlarından alınan sertifika ve belgelerimizle ilaçlarımız ve hizmetimiz sağlığınıza asla zarar vermeyen niteliktedir. İlaçlama ekibimiz ise her zaman işini en kusursuz şekilde yapan, tecrübeli ve alanında eğitimli, en modern ilaçlama yöntemlerini en iyi şekilde uygulayan kadrodan oluşmaktadır.

Unutmayın ki ilaçlama işlemleri sizleri haşerelerden kurtarmak amacıyla yapılmaktadır. Eğer yanlış kişi ve kurumlar tarafından hatalı bir şekilde uygulanırsa, haşerelerden kurtulamadığınız gibi sağlığınızdan da olabilirsiniz. Bizlerden en iyi kalitedeki hizmet almak veya aklınıza takılan soruları sormak için müşteri temsilcilerimizi dilediğiniz zamanda arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mayt, Akar, Mite Nedir? başlıklı makalemizde mite böceği ve mite ısırığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir