Tatarcık Sineği Nedir ?

Tatarcık sineği ülkemizde hemen her yerde bulunabilen, pek çok kişi tarafından da tanınan fakat isim olarak bilinmeyen bir haşere türüdür. Sinek türlerine göre oldukça zararlı olduğundan dolayı çoğu kez tatarcık böceği olarak da anılmaktadır. Peki tatarcık sineği nedir ?

Tatarcık Sineğinin Özellikleri

Tatarcık sineğinin en belirgin özelliği vücudunun tüylerle kaplı olmasıdır. Üstelik bu tüyler oldukça parlak ve kalındır. Bu nedenle bir örümceği andıran tatarcıklar, çoğu kez onlarla karıştırılmaktadır. Tatarcık sineklerinin en belirgin bir başka özelliği ise pirelere benzer bir şekilde uçuş sergilemeleridir. Bu uçuşu ile avını çok daha dikkatli bir şekilde takip eder. Bu sinek türünün dişileri insanların kanını emerek erkekleri ise çiçeklerin şekerlerini emerek hayatta kalırlar. Üstelik kanla beslendikleri için insanlar arasında kan yoluyla bulaşıcı olan hastalıkları da dolaştırırlar. Tatarcık sinekleri aynı zamanda cilt hastalığı olan şark çıbanının oluşmasına sebebiyet verirler. Genellikle geceleri oldukça aktif olurlar ve gündüzleri bahçelerin gizli saklı köşelerinde saklanırlar ve dinlenirler.

Tatarcık Sineğinden Kurtulmak İçin

Tatarcık sineği mutlaka yok edilmesi gereken bir haşeredir. Çünkü haberlerde de izlediğimiz gibi, tatarcık böcekleri bir mahalleyi bile tamamen hasta edebilir. Özellikle evinde küçük çocuğu olanların daha da dikkat etmesi gerekir. Fakat onlardan kurtulmak genellikle geceleri aktif olduklarından ötürü oldukça zordur. Bireysel mücadelelerle hiçbir haşereden kurtulamayacağınız gibi tatarcık sineklerinden de kurtulamazsınız. Bu nedenle modern ve yeni ilaçlama yöntemleri ile hizmet sunan bir ilaçlama servisinden mutlaka yardım almalı, tatarcık sineği ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız.

Böcek ilaçlama Beyoğlu olarak sizlere sunduğumuz tüm böcek ilaçlaması işlemlerine anında ulaşabilir, en garantili sonuçlara bizlerle ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması başlıklı makalemizde Beyoğlu Böcek İlaçlama ve Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir