Tahta kurusu ilaçlama

Tahta kuruları 4, 5 mm boyutunda, düz kırmızımsı ve kahverengi renkli, oval şekilli böcek çeşididir. Kan emerek beslenen bu canlılar, kan emdikten sonra daha kırmızımsı ve şişkin bir hal alır. Beyoğlu böcek ilaçlama olarak insanların yaşam alanlarına sızan diğer canlılarda olduğu gibi tahta kurusu böcek ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. Tahta kuruları insanların yaşam alanlarına girdiklerinde birçok olumsuzluğa neden olur. Soğuk hava koşullarına alışkın olduklarından 1 yıl beslenmeden yaşar. Genellikle yatak ve çarşaf araları, mobilya ve süpürgelerin arkası, priz boşlukları ve yaşam alanlarında oluşan yarıklarda yaşar. İnsanların cüzdan ve çantaları gibi şahsi eşyalarının arasında gizlenir. Günde 1 ile 5 yumurta bırakır. Tahta kuruları ortalama olarak 300 gün yaşar ve tüm yaşamları boyunca toplamda 300 ve 500 arası yumurta bırakır. Bu canlıların yaşam alanları kapalı yerlerdir. Yaşam alanlarına yine bir başka bir evden veya otelden sızar. Gündüz saatlerinde uyumayı tercih eden tahta kuruları, geceleri aktiftir. İnsanların kol, bacak ve boyun bölgelerini sokarak kızarıklık ve kaşıntı yaratabilir.
Tahta kuruları girdikleri alan içinde belirli bir süre fark edilmediği takdirde kısa süre içinde üreyerek, istila haline dönüşebilir. Aynı zamanda maddi ve manevi birçok olumsuzluğa neden olur.
Beyoğlu böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı’nca onaylı bir firma olarak tüm belge ve ruhsatlara sahibiz. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. Tahta kurusu ilaçlama sonrası şikayetçi olunan alanda uzun bir süre bu böcek türüne rastlamanız olası değildir. Düzenli olarak tahta kurusuna karşı sterilize edilmiş bir ortam için tahta kurusu ilaçlama uygulamasının devamlılığı şarttır.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda tahta kurusu sorunu yaşıyorsanız Beyoğlu böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan müşteri hizmetlerimizden tahta kurusu ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması başlıklı makalemizde Beyoğlu Böcek İlaçlama ve Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir