Şişli Pire İlaçlama

En yayılmacı ve en rahatsız edici haşere türü olan pireyle nasıl mücadele edilir? Önlem almak için neler yapılabilir? Pireyle mücadelede kesin çözüm nedir? Şişli pire ilaçlama firmalarına nasıl ulaşabilirim? Bu soruların cevabına gelin birlikte göz atalım.

Şişli Pire İlaçlama

Tüm haşere türleriyle baş etmek zordur ancak, bit ve pire gibi gözle görülmesi zor olan ve insanları ısırıp kaşındıran zararlı canlılar; temizlenmesi en zahmetli türlerdir. Boyunun yaklaşık 200 katı kadar yükseğe zıplayabilen pireler, gelişmiş bir parazit olarak nitelendirilmektedir. İnsanlara ve hayvanlara karşı bir tehdit oluşturan bu haşereler, hastalık taşımanın yanı sıra alerjik bünyelerde ciddi yan etkilere sebep olabilir. İstanbul’un en güzide ve kalabalık ilçelerinden biri olan Şişli ve semtlerinde pire kabusuyla mücadele etmek üzere Şişli Pire İlaçlama firması olarak iş başındayız.

Kimler Risk Altında?

Sadece kanla beslenen bu asalaklar, özellikle sokakta yaşayan sahipsiz hayvanların vücutlarında ve dolaştıkları yerlerde barınır. Nemli ve sıcak ortamlarda hızlıca üreyen bu haşereler girdiği evde kısa sürede yayılır ve evin tamamı ilaçlanmadığı takdirde kendine uygun yaşam koşullarını yaratır.

Dolayısıyla, evcil hayvanların temizliğine özen göstermeyenler, sokak hayvanlarıyla temas kuranlar, sokakta oynama çağındaki çocuklar ve temizliğine özen gösterilmeyen depo ve benzeri alan çevrelerinde yaşayanlar pire bulaşması konusunda birincil risk altındadır. Bu gibi durumlarda temizliğe özen göstermek, pireli olduğu düşünülen hayvanların temizlenmesi ve aşılanması için belediyeye müracaat etmek gibi önlemler alınabilir. Ancak pireler çoktan yaşam alanınıza dahil olduysa bu konuda profesyonel bir destek almanız gerekmektedir, aksi halde pire istilasından tam anlamıyla kurtulmanız söz konusu değildir. İstanbul’un her ilçesinde hizmet veren Şişli pire ilaçlama firmamızla irtibata geçerek, en iyi böcek ilaçlama şirketi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nerelerde Yaşar?

Işığı sevmeyen, karanlık ve kuytu yerlerde gelişen ve üreyen pireler, insan ve hayvanları kendine konak edinir. Konak dışında evlerde halıların ve yatakların diplerinde, bodrum katları gibi kullanılmayan bölgelerde yaşarlar. Yetişkin pireler, yumurtasını elbiselerin dikiş kısımlarına, yastık ve yorgan içlerine, mobilyaların gözükmeyen kısımlarına saklar ve buralarda gizlenir.

Nasıl Anlaşılır?

Evcil hayvanlarda pire bulaşması belirtileri arasında ilk göze çarpan, hayvanın kaşınması ve huysuzlanmasıdır. Pireler evcil hayvanlarda alerjiye ve çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında hayvanları iyi gözlemlemek gerekir. Bunun dışında, pireler yaşadıkları yerlerde bıraktıkları pislikleriyle de kendilerini ele verirler. İnsan vücudunda kızarıklık ve küçük şişliklere eşlik eden kaşıntı durumunda pire ihtimalini aklınıza getirmelisiniz.

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Pirelerle mücadelede en etkili yol bulaştığı mekanın tamamıyla ilaçlanmasıdır. Bu nedenle pire ilaçlama işinde uzman ve donanımlı bir ekip tarafından ilaçlama işi yapılmalıdır. Şişli pire ilaçlama konusunda yardım almak için; 7/24 ulaşabileceğiniz çağrı merkezlerimizle irtibata geçerek İstanbul’un bütün semtlerine hizmet veren ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, güvenli ve kesin sonuçlu ilaçlarla çalışan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Pire İlaçlama Sonrası Temizlik Nasıl Olmalıdır?

İnsan sağlığına zararı dokunmayan ilaçlarla eviniz pirelerden arındırıldıktan sonra ekstra bir temizliğe gerek kalmayacaktır ancak; zeminlerde, mutfak tezgahı ve masa üstlerinde temizlik yapabilirsiniz. İşlem sonrası 15-20 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Dolap içleri gibi kuytuda kalmış bölgelerde kuru temizlik yapılmalı ve yumurtadan çıkmamış pirelere karşı önlem olarak ilacın bir süre daha kalması sağlanmalıdır. Siz de pire ilaçlama konusunda bilgi almak istiyorsanız 7/24 hizmetinizde olan Şişli pire ilaçlama merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fatih Eminönü Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir