Beyoğlu Şişhane Fare İlaçlama

Farelerin en sık görüldüğü yerler sahil kesimleri olsa da, sahile yakın bölgelerde de sıkça görülmektedir. Çünkü, bu bölgeler farelerin kanalizasyon yoluyla yüzeye çıktığı alanlardır. Dolayısıyla bu tip bölgelerdeki ev ve iş yerlerinde fare istilası durumu daha sık gözlemlenmektedir. Bu problemlere vaktinde müdahale edilmeli ve haşerelerin yaşam alanlarından mutlak suretle uzaklaştırılması gerekmektedir. Beyoğlu Şişhane fare ilaçlama ekipleri; fare istilası altında kalan alanları temizlemek ve problemi ortadan kaldırmak adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Fare İlaçlama Neden Gereklidir?

Fare canlısı, bulunduğu alandaki hijyen ortamını yok eden; tıbbi açıdan elverişsiz alanlar oluşturan bir zararlı türüdür. Farenin bulunduğu alanlarda insan yaşamını tehdit edecek çok fazla komponent bir araya gelir. Zira, fareler yüz binlerce zararlı mikro organizmayı dolaştığı yere bırakır. Bu zararlılar insan ve diğer canlıların sağlığını riske attığı için farelerin taşıdığı mikroplardan korunmak son derece elzemdir. Bunun için de haşerelerle mücadelede modern tekniklerden yardım almak gerekmektedir. Şişhane Beyoğlu Fare İlaçlama servisimiz bu doğrultuda en profesyonel hizmeti sunarak insan sağlığını tehdit eden haşereleri ortadan kaldırmaktadır.

Fare İlaçlamada Hangi Yöntemler Tercih Edilmektedir?

Fare ilaçlama uygulamalarında ilkel yöntemler kullanılması halinde çeşitli riskler ve olumsuz durumlar ortaya çıkmaktadır. Örneğin, eski usül yapışkanlı tuzaklar, fare kapanları ve benzeri yöntemler hem acı verici bir ölüme sebep olur hem de hijyenik değildir. Haşereyi evden daha pratik şekilde uzaklaştırmak ya da acı çekmeyeceği şekilde öldürmek en doğrusu olacaktır. Ayrıca işlemden sonra daha hijyenik bir ortam oluşması için de modern teknikler tercih edilmelidir. Bu doğrultuda Beyoğlu Şişhane Fare İlaçlama servisimiz en modern ve profesyonel fare ilaçlama uygulamalarını kullanarak fare varlığını ortadan kaldırmaktadır. En çok tercih edilen yöntemler fare istasyonu, sıvı ilaçlama, zehirli yem ve buğday teknikleridir. Bu yöntemleri şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Fare İstasyonu: Farenin sevdiği koku ve tatla maskelenen mum haldeki ilaç, diğer canlıların zarar görmemesi için korunaklı bir kutuda muhafaza edilerek haşerenin yoğun olduğu alanlarda bırakılır. İlacı yiyen fare su ihtiyacı duyarak kutudan çıkar ve su aramaya gider. Suyu içtiği an ilaç etkisini gösterir ve fare yok olur. Bu yöntem, farenin alandan uzakta ölmesine sebep olduğu için hijyenik ve pratik bir yöntemdir.
  • Sıvı İlaçlama: Sıvı haldeki ilacın buharlama yoluyla fare görülen alanlara uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Kokulu ilaçlama tekniğiyle uygulanır. En etkili ilaçlama türlerinden biridir.

NOT: Fare ilaçlama tekniklerimizle ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beyoğlu Kabataş Fare İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir