Piyâlepaşa Böcek İlaçlama

Piyalepaşa İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Beyoğlu’na bağlı en eski semtlerinden biridir. Bulunduğu konum nedeniyle her daim ticaret ve günlük yaşamın merkezi olmuştur. Bostanları ve çiçek bahçeleri ile eski İstanbulluların anılarında yer almaktadır. Kent önceden şairlerin ve ressamların uğrak merkezi olmuştur. Semte gelen yabancılar düşlerin mekânı olarak adlandırmıştır, Piyalepaşa’yı.

Piyalepaşa Böcek İlaçlama şirketimiz semtin her bölgesinde ve yakınında olan yan semtlere 7/24 hizmet vermektedir. Böcek ve haşerelerle sorun yaşayan herkesin kolaylıkla ulaşıp fayda sağlayacağı şirketimiz telefon kadar uzağınızdadır. Böcek İlaçlamada yıllardır öncü olan firmamız deneyimli ekibi ile sağlık bakanlığından onaylı ilaçları kullanarak böcek sorunundan kesin çözüm ile müşterilerine destek olmaktadır.

Ülkemiz nüfusunun artışı ile birlikte kentlerin dolması, sıklaşması böcek, haşere ve diğer canlıların da besin ihtiyacını karşılamak için insanların yaşam alanlarına üşüşmesine sebep olmaktadır. Bu nedenler göze alındığında böcek ilaçlaması şehirde yaşayan insanlar için oldukça zaruri bir hal alır. Son yıllarda böcek ilaçlama firmaları oldukça çoğalmış ve yeni yöntemlerle birlikte kolaylıkla insanları bu problemden kurtarmışlardır. Böcekler bataklık, lağım, izbe mikrop dolu yerlerde barındıklarından üstlerinde her türlü virüsü ve mikrobu taşımaktadır. Bu mikroplardan; veba, tifüs, verem vb bir sürü bulaşıcı hastalık insanlara bulaşabilmektedir.  Bu sebeplerden ötürü insan yaşam alanlarında haşere, kemirgen ve zehirli hayvanların yaşaması olanaksızdır.

Genellikle yaz aylarında daha fazla görülen böcekler kış aylarında fiziki ve biyolojik yapılarından dolayı ortalarda olmazlar. Yuvalarına saklanırlar. Bahar ayının gelişi ile kendini göstermeye başlayan canlılar yumurtlamalarına izin vermeksizin çarelerini bulmak gerekir. Daha fazla çoğalmadan ilgilenilmesi gereken bu dönemde ilaçlama firmalarına rağbet artar. Bu dönemde uygulanacak yöntemlerin iyi seçilmesi gerekir. Yanlış yöntemler böceklerin yok olması haricinde daha fazla artmasına sebebiyet vereceğinden böcekleme firmasıyla anlaşarak en doğru yöntemi belirlemek gerekmektedir. Doğru ilaçlama firması ile çalışmak için öncesinde araştırmalarda bulunmak çok önemlidir.  Aranılan niteliklerin başında bakanlık onaylı bir firma olması zaruridir. Deneyimli bir ekip olması gerekmektedir. İlaçlama yapılacak canlı ve ortam iyi tahlil edilmeli ve ona göre bir sistem belirlenmelidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Fatih Eminönü Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir