Mekânlarınızı Böceklerden Arındırın

Böceklerin bulunduğu ortamlar, insanlara her zaman pis, sağlıksız ve güvenilmez gelir. Hele ki söz konusu olan ortam bir fırın, bir restoran ya da bir cafe ise. Sizin besin maddesi satın aldığınız bu yerlerde gördüğünüz bir böcek ya da bir kemirgenin sizi ne derece rahatsız edeceğini bir düşünün. Tiksindirici olan bu canlılar yüzünden dünyada her yıl yüz binlerce insanın bakteriyel hastalıklar sonucu hayatını kaybettiğini bilseniz, belki de tiksinmekten öte dehşet de duyardınız. Çünkü insanların çoğu, yedikleri besinlerin ne derece hijyenik bir ortamda üretilip üretilmediğine dikkat etmemektedir. Açıkta bırakılan besinler, böcek ve fare gibi kemirgenler için birer hazinedir ve beslenmelerini bu besinlerden sağlarlar. Bu nedenle de başta imalathane ve besin satışı yapan üreten iş yerleri olmak üzere, her nerede bir böcek veya kemirgen varsa oranın acil böcek ilaçlama uygulamasına tabi tutulması gerekiyor.  Aksi durumda bu tür yerlerden alınacak olan bir besin evinize ve bedeninize bir hastalık olarak giriş yapacak.

Tıpkı böcekler gibi fareler için de aynı durum geçerli. Hatta farelerin bir tık daha böceklerden tehlikeli olduklarını söylemek doğru olacaktır. Çünkü fare bedeni, daha fazla bakteri, mikrop ve virüs taşır. Ancak bu gerçek böcekleri sizin gözünüzde daha masum yapmasın. Her ikisinin yarattığı etki aynı. Fare ilaçlama işlemleri ile farelerin önüne geçebilirsiniz. Ancak bunu sürdürebilir kılmak için bu işlemin daha sık aralıklarla yaptırılması, alana farenin bir daha yuvalanmasını önleyecektir. Biz buna kontrol alma adını veriyoruz.

Tüm bu önlem, temizleme, kurtulma ve kontrol altına alma işlemleri farklı süreçlerdir ve her bir süreç farklı tekniklerle yönetilmektedir. Bireysel olarak bizlerin bu uzmanlık gerektiren işlemlerin altından kalkması mümkün değildir. Bu nedenle böcek ilaçlama şirketleri içerisinde öncü olan Beyoğlu böcek ilaçlama firmamız ile iletişime geçerek destek alabilir, verilecek ilaçlama hizmeti sayesinde bu canlılardan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fatih Eminönü Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir