Mayt, Akar, Mite Nedir?

Haşereler içinde son yıllarda isimlerini fazlasıyla duyduğumuz bu haşereler, çok küçük olmalarına rağmen sağlığımız için oldukça büyük tehlike oluştururlar. Yapılan son çalışmalar gösteriyor ki pek çok solunum yolu hastalıklarının oluşmasının altında bu organizmalar yatıyor. Özellikle nefes darlığı, bronşit, öksürük, uykuda hırıldama, nefes alıp verirken zorlanma gibi. Ayrıca insanların derilerinin döküntüleri ile beslenerek hayatta kalırlar ve çok hızlı bir şekilde çoğalırlar

Mayt, Akar, Mite Nerelerde bulunur?

Gözle görülmediği için bu küçük organizmaların nerelerde olduğunu bilmemiz pek de kolay değildir. Ancak bazı mikroskobik nitelikteki aletlerle onların nerelerde sıklıkla bulundukları tespit edilmiştir. Özellikle:

  • İnsan vücudunda,
  • Cep telefonu, ev telefonu, ankesörlü telefonların üzerinde,
  • Çalışma masaları, yemek masalarında,
  • Bilgisayarların klavye ve farelerinde,
  • Toplu taşıma araçlarının tutunma yerlerinde,
  • Halıların üzerinde,
  • Ortak kullanılan tüm eşyalarda,
  • Kapı açma ve kapama kollarında gibi…

Mayt, Akar, Mite İle Mücadele

Gözle göremediğimiz için bu haşerelerle tek başımıza uğraşmamız imkansızdır. İstediğimiz kadar temizlik yapsak da antibakteriyel sabunlar ve temizleyiciler kullansak da fayda vermez. Zaten insanların deri döküntüleri ile beslendikleri için bizim olduğumuz her yerde olabilirler. Bu nedenle kaliteli bir hizmet anlayışına sahip olan iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmalısınız.

Beyoğlu Böcek İlaçlama firması senelerdir bu işi en kaliteli ilaçlarla, en deneyimli ve alanında eğitimli kadrosuyla yapmaktadır. Her depertmanımızla ilaçlama firmaları içinde en kurumsal ilaçlama servisi olarak, her haşere şikayetlerinizde her zaman yanınızdayız. Çağrı merkezlerimiz haftanın her gününde her saatinde kullanımınıza açıktır. Mayt, akar, mite nedir ve bu organizmalarla nasıl mücadele edilir hakkında sormak istediğiniz her konuyu müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir