Kemankeş böcek ilaçlama

Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden biridir. İlçeyi kuzeybatıdan Kâğıthane, kuzeyden Şişli, doğudan Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyden ve batıdan Haliç çevrelemektedir. Yüzölçümü 8.76 km²’dir. İlçe 45 mahalleden oluşmaktadır. Aktüel olarak Beyoğlu denilince, genellikle Galatasaray ile Taksim Alanı arasında uzanan İstiklal Caddesi çevresinde, İstanbul’un ünlü eğlence ve iş merkezleri akla gelir. İstanbul’da günümüzün en gözde yerleşim ve tarihi yerlerinden olan Beyoğlu’nun nüfusu 238.762 kişidir. Artan kentleşme ve nüfus, beraberinde birçok olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Haşere istilaları ise bu sorunların başlıcalarıdır.

Dünya üzerinde sayı ve taksonomi açısından en kalabalık hayvan çeşidi olan böcekler etrafımızı sarmış durumdadır. Öyle ki kişisel alanlarımızda böceklerle karşılaşmamak neredeyse olanaksızdır. Ekolojik döngü için oldukça gerekli olan türlerin yanı sıra insan hayatı için son derece riskli olan türlerden korunmak son derece önemlidir. Kan emici böcek türleri insanlarla teması sonrası doğrudan hastalık bulaştırır. Bu hastalıklardan bazıları ; tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma ve hummadır. Böcekler pis ortamlardan taşıdığı  virüs ve mikropları konakladıkları alanlara kolaylıkla bulaştırabilir. Barındıkları alanda bir süre fark edilmedikleri takdirde kısa sürede üreyebilir. Bu nedenle kişisel veya toplumsal alanlarımızda bazı böcek türlerine rastladığımızda tedbir almamız en sağlıklı sonucu doğuracaktır. Haşereler eskimiş döşeme  ve çatlaklardan, banyo ve tuvalet havalandırmasından, kanalizasyon boruları ve pek çok farklı yoldan evinize veya toplumsal alanlarınıza girebilir. Evde uygulanabilecek basit yöntemlerle haşere sorunundan kurtulmak mümkün değildir.

Beyoğlu böcek ilaçlama insan sağlığını vizyon edinmiş bir firma olarak sizlere en kaliteli, güvenilir, hızlı ve ekonomik hizmeti sunmaktadır.  Yıllardan beri İstanbul’un genelinde vermiş olduğumuz ilaçlama faaliyetleri Beyoğlu Kemankeş’te de devam etmektedir. Sektörde her açıdan öncü olmaya devam eden firmamıza güvenliğiniz ve sağlığınız için haftanın her günü ve saati müşteri hizmetlerimize ulaşıp gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Fatih Eminönü Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir