Kalorifer Böceğinden Kurtulmanın Yolları

Tüm böcek ilaçlama işlemlerindeki temel amaç, haşere şikayetlerinden en sağlıklı şekilde kurtulmaktır. Fakat her haşerenin türü, beslenme şekli, bulunduğu yer, çoğalma hızı farklı olduğundan, onlarla farklı yöntemlerle mücadele edilmektedir. Peki kalorifer böceğinden kurtulmanın yolları var mıdır, varsa nelerdir?

  • Elbette iyi ve kurumsal bir firma, kalorifer böceklerinden sizi kurtarabilir.
  • Fakat kurumsal olmayan, boş ilaçlarla ilaçlama yapan ilaçlama servisleri sizi bu haşereden değil kurtarmak, bu böceklerin evinizde daha çok yerleşmesine neden olabilmektedirler.
  • İlaçlama yaptırmadan bu haşerelerin evinizden sadece anlık olarak gidebileceğini unutmayın.
  • Kalorifer böceklerinin en bilinen özellikleri elbette çok hızlı yumurtlamalarıdır. Onlardan kurtulsanız bile yumurtaları nedeniyle en kısa süre içinde evinizde yeniden oluşacaklardır. Bu nedenle mutlaka ilaçlama işlemi yapılması gerekmektedir. Bu özellikleri ve daha pek çok özellikleri ile de zaten kalorifer böcekleri, genellikle hamam böcekleri ile karıştırılmaktadır.
  • Aynı zamanda sık sık ıslak ve kuru temizlik yapmak, evin içindeki haşere faaliyetlerini de azaltmaktadır.
  • Evimizde gider borularında oluşabilen delikleri kapatarak, balkon ve pencerelere sineklik taktırarak da yine haşere faaliyetini engellesek dahi, bu haşereler ayakkabılarımızın altına yapışan yumurtaları ile de evimizde türeyebilirler.
  • Bahçelerde de sıklıkla olan bu haşerenin yine evimize girişini önlemek amacıyla düzenli olarak bahçe ilaçlaması yaptırmak da haşere faaliyetlerini oldukça azaltmaktadır.

Kalorifer böceği ilaçlama işlemleri ile bu haşereden en garantili şekilde kurtulmanızı sağlayan ve Beyoğlu’nda verdiği hizmetlerle her zaman lider konumda olan İlaçlama Beyoğlu firmamız, günün her saatinde hizmetinizdedir.

Bir önceki yazımız olan Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması başlıklı makalemizde Beyoğlu Böcek İlaçlama ve Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir