Kakalak böceği ilaçlama

Hamam böceğinin bir alt türü olan kakalak böceği, insan hayatına karşı son derece tehlikeli canlılar arasındadır. Beyoğlu böcek ilaçlama firması olarak dünya üzerindeki diğer tüm canlıların yanı sıra kakalak böceği ilaçlama uygulaması da sunmaktayız.

Böcekler ekolojik döngü için her ne kadar gerekli canlılar olsa da insanların özel alanlarına girdiğinde bir o kadar zararlıdır. Kakalak böceği insanları ısırmamadığı için laboratuvarlarda kolaylıkla incelenebilir. Genellikle nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı benimser. Dünya üzerinde 4 ila 5 bin adet türü bulunur. Şekerli gıdaları özellikle çok sever ve sadece besin aramak için geceleri barındığı alandan çıkar; gündüzleri ise insanların kolaylıkla ulaşamayacağı kapı köşeleri gibi ortamlarda saklanır. Kakalak böceği dışarıdan taşıdığı mikrop ve bakteriyi, barınmak için girdiği alanlara salya ve dışkı yoluyla taşır. Bu bulaşma sonucu insanlar üzerinde çeşitli hastalıklar görülür. Bunlar; dizanteri, verem, astım, alerjik hastalıklar, hepatit ve mantardır. Kalıcı ve bulaşıcı hastalıklara neden olabildiği gibi ölümcül sonuçlarda doğurabilir. Kanatları olduğundan rahatlıkla istediği yere geçebilir.

Kakalak böcekleri kafası koptuğunda dahi 1 hafta yaşayabilme özelliğine sahiptir. 1 çift kakalak böceği yaşam süresi boyunca 1 milyon yumurta bırakma özelliğine sahiptir. Bu nedenle barındığı ortamda fark edilmeyen kakalak böceği bir süre sonra istila haline dönüşecektir.

İnsanların yaşam alanlarına girdiğinde son derece tehlikeli olan bu böcek türü için Beyoğlu böcek ilaçlama firması olarak kakalak böceği ilaçlama uygulamasını son derece titizlikle yürütmekteyiz. İlaçlama için şikayetçi olunan alana gelen ekibimiz, alanın büyüklüğünü ve böceğin türünü tespit etmesinin ardından  uygulamaya geçer. Kakalak böceği ilaçlama sonrasında uzun bir süre o alanda bu böcek türü ile karşılaşmak olası değildir.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan Beyoğlu böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden kakalak böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgiyi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması başlıklı makalemizde Beyoğlu Böcek İlaçlama ve Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir