Beyoğlu Kabataş Fare İlaçlama

Fare zararlısı nem, rutubet ve pisliğin olduğu her bölgede yaşar fakat; sahil kesimlerinde daha sık görülmektedir. Çünkü kanalizasyonda yaşayan Ayrıca bu bölgeler deniz etkisiyle nemlilik kazanır ki bu da haşerelerin en sevdiği yaşam ortamını oluşturur. Özellikle yağışlı günlerde kanalizasyon sularının yükselmesiyle birlikte yer altında bulunan fareler yüzeye çıkarak insanların barındığı ve bulunduğu alanlara dahil olur. Bu durum da ciddi sağlık problemlerine ortam oluşturarak insan hayatını riske atar. Bu nedenden ötürü Kabataş Beyoğlu fare ilaçlama ekiplerimiz Beyoğlu başta olmak üzere İstanbul’un tamamına fare ilaçlama hizmeti ulaştırmaktadır.

Farelerin Zararları Neler? Fare İlaçlama Neden Gerekli?

Fare zararlısı diğer haşerelerden farklı olarak keskin dişleriyle de çeşitli zararlara yol açar. Aç kaldıklarında insanların burun, kulak, parmak gibi uzuvlarını kemirmek suretiyle zarar verirler. Nefeslerindeki uyuşturucu madde sebebiyle uyku halinde ısırdıkları kişiler ancak uyanınca durumun farkına varabilir. Evlere girerken kullandıkları gider borularını kemirerek tesisat problemlerine; ev, kiler, kömürlük gibi alanlarda bulunan eşyaları ve  bitki köklerini kemirerek maddi hasara sebep olurlar. Ayrıca ambar ürünlerinin ambalajlarına zarar vererek çürümesine sebep olurlar, içerisinde bulunan yiyeceklere mikrop bulaştırarak da gıda zehirlenmelerine yol açarlar. Bunun yanı sıra fareler taşıdıkları zararlı mikroorganizmalar nedeniyle sıtma, verem, veba, tifo, kolera gibi ciddi salgın hastalıkların taşıyıcısı konumundadır. Kabataş fare ilaçlama servisi; bu gibi riskleri göz önünde bulundurarak, hijyen ve sağlık gibi en temel iki hakkı tehdit eden farelere karşı mücadele vermektedir. Herkesin bu hizmetten faydalanabilmesi için en ekonomik ücretle işlem yapmakta, en kaliteli hizmeti en uygun ilaçlama fiyatlarıyla sunmaktadır.

Fare İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Fare ilaçlamada zehirli yem, zehirli buğday ve kapan gibi teknikler de kullanılmaktadır ancak bu uygulamalar ilkel ve zahmetlidir. Bu nedenle fare ile mücadelede en çok fare istasyonu ve sıvı ilaçlama teknikleri tercih edilir. Fare istasyonu uygulaması temiz ve pratik olduğu için özellikle yaygın fare istilası durumlarında ve büyük alanlarda sıklıkla tercih edilir. İçerisinde mum bloklar bulunan aparat farelerin geçiş yolları üzerine bırakılır. İlacı yiyen fare susayıp dışarı çıkar ve su içmeye gittiği yerde ölür. İlacın korunaklı halde bulunması diğer canlıların ilaca temasını engeller. Bunun dışında sıvı ilaçlama da kokulu uygulama şekliyle uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlama kapalı alanlar için uygun olan ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemler kısa süre içinde kesin sonuç sağlayarak fare istilasını ortadan kaldırmaktadır. Fare ve haşere sorunlarınızla ilgili olarak Kabataş fare ilaçlama firmasıyla 7 gün 24 saat irtibata geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beyoğlu Hasköy Fare İlaçlama başlıklı makalemizde Beyoğlu fare ilaçlama, fare ilaçlama kaç para ve fare ilaçlama şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir