İlaçlama Yöntemleri

İlaçlama yöntemleri, ilaçlama işlemleri yaptırtmak isteyen herkesin en çok merak ettiği konulardan biridir. Özellikle ilaçlama yapılacak mekana zarar gelip gelmemesi, ilaçlama yapılırken evde durulup durulmaması, haşerelerin anında evi terk edip etmeyeceği gibi pek çok soru, müşteri temsilcilerimize danışılmaktadır.

İlaçlama işlemleri, evinize veya herhangi bir mekana giren haşerenin hangi türden olduğuna, haşerenin yumurtlama özelliklerine, sayısına ve yoğunluğuna bağlı olarak şekillendiği gibi, mekanın özelliklerine göre de değişebilmektedir.

Jel İlaçlama Yöntemi, jel şeklindeki ilaçlar bir makine yardımıyla kalorifer böceklerinin ve hamam böceklerinin sıklıkla gezindiği yerlere enjekte edilir. Tamamen kokusuz ve zararsızdır. İlacı yiyen haşere zehirlenerek ölür, ölen haşereyi yiyen diğer böcekler de zehirlenir ve bu döngü böylece devam ederek tamamından kurtulabilirsiniz. Bu korumayı idame ettirmek için mutlaka periyodik olarak ilaçlama yaptırmalısınız. Jel ilaçlama en sık tercih edilen ilaçlama yöntemlerimizden biridir.

Sıvı İlaçlama Yöntemi, Her haşere için uygulanmaktadır. Evin veya ilaçlanacak mekanın dip ve köşelerine, duvar kenarlarına sıvı ilaç sıkılarak uygulanır. Sağlığınız açısından zararı olmasa da ilaçlama sonrasında kısa bir süre için ıslak temizlik yapılmamalıdır. Her ilaçlama yönteminde olduğu gibi sıvı ilaçlamada da belirli periyotlarda ilaçlama yaptırtmalısınız. Böylece en etkin korumayı sağlayabilirsiniz.

Kokulu ve Kokusuz İlaçlama Yöntemi, İsimlerinden de anlaşıldığı gibi biri sisleme şeklinde yapılan diğeri ise kokusuz olan ilaçlamalardır. Kokusuz ilaçlama işlemleri ev ve iş yerlerinde, kapalı mekanlarda uygulanabildiği gibi, açık alanlarda da rahatlıkla uygulanmaktadır. Bilinenin aksine kokulu ilaçlama ortamdaki bitki ve ağaçlara zarar vermemektedir. Ayrıca kokulu ilaçlama yapılırken ortamda bulunmamanız gerekmektedir.

Fare İstasyonları Yöntemi, her fare türü için uygulanabilen yöntem ve işlemler bütünüdür. Özellikle çatı ve fındık faresi, lağım faresinde etkilidir. Orta boyutta bir kutu şeklindeki istasyonlara fareler için zehirli ilaç koyularak farelerinin zehirlenmesi sağlanır. Mekanın büyüklüğüne göre istasyon sayısı artabilir veya azalabilir.

Beyoğlu Böcek İlaçlama firması tüm bu işlemleri en kaliteli ilaçlarla hazırlar ve en deneyimli kadrosuyla uygular. Fiyatlarımız oldukça ekonomiktir. Bize çağrı merkezlerimiz üzerinden hemen ulaşabilir, böcekler hakkında merak ettiğiniz her konuyu müşteri temsilcilerimize sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kırkayak İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir