Halıcıoğlu böcek ilaçlama

Böcekler dünya üzerinde bulunan en kalabalık nüfuslu canlılardır. Yaklaşık olarak 6 ila 10 milyon arasında sayılarının ve 700’ü  aşkın türlerinin olduğu bilinir. Yapısal ve fiziksel özellikleri bakımından dünyanın her kıta ve bölgesine dağılmışlardır. Bu nedenle her geçen gün artan nüfusu ile baş etmek ise neredeyse imkansız bir hal almıştır. Haşereler gerek kırsal alanda gerekse şehir yaşamında daima karşılaştığımız canlılar arasında yer alır. Bazı türler ekolojik döngünün varoluşu için oldukça gerekli iken bazı türleri sağlığımız açısından son derece risklidir. En ufak bir temasta birçok bulaşıcı hastalık hatta ölümcül sonuçlar doğurabilecek pek çok böcek türü vardır.

Ev, iş yeri, hastane, okul, fabrika gibi kapalı alanların yanı sıra; park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da barınabilen böcekler fark edilmedikleri takdirde çok kısa bir süre içinde yumurtlayabilir ve istila haline dönüşebilirler. Kişisel alanlarımızda en çok ıslak yerlerden hoşlanan canlılar mutfak ve banyolarda, mutfak dolaplarında, halı altlarında, kapı ve pencere köşelerinde, karanlık alanlarda sıklıkla görülür. Bilhassa bu açıdan mutfak ve banyo temizliğinde titiz davranmak gereklidir. Açıkta bulunan besinlerin üzerine taşıdıkları virüs ve bakterileri salya veya dışkı yoluyla bırakarak birçok rahatsızlığa neden olurlar. Bunlardan bazıları şu şekildedir; Tifo, dizanteri, verem, veba, tifüs, cilt hastalıkları, sıtma, ve humma. Bunların yanı sıra kan emici böcekler doğrudan hastalık bulaştırır.

Haşerelerle mücadele profesyonel olmayan kişiler için oldukça güçtür. Çeşitli bitkisel yöntemlerle uygulanabilecek önlemler zaman kaybı yaratmaktan ve etrafı kirletmekten öteye geçmez. Böceklerle mücadelede profesyonel ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak en doğru çözümdür. Beyoğlu ilaçlama firması olarak yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için en kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışımıza Halıcıoğlu’nda da devam etmekteyiz. Haftanın her günü ve saati müşteri hizmetlerimizi arayarak gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimizle birlikte belirleyeceğiniz periyotlar halinde uzman ekibimiz şikayetçi olduğunuz alanla ilgili böcek türünü ve direncini, ilaçlama çeşidini ve alanın büyüklüğünü tespit eder. Bu ufak keşfin ardından uygulamaya geçilir. İşlem sonrasında yapılması gerekenler ekip lideri tarafından sorumlu kişiye bildirilir.

Bir önceki yazımız olan Fatih Eminönü Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir