Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

Fareler dünyanın her yanına oldukça fazla türde ve yoğunlukta yayılmış haşerelerdendir. Hayvanlar aleminin türlerinin oluşmaya başladığı zamanlarda ilk sıralarda oluşan türlerden biri de farelerdir. Bu nedenle de çok fazla türe sahiptir. Aynı zamanda sayılarında da hiçbir şekilde azalma olmamıştır.

Farelerin Özellikleri Nelerdir?

Fareler dünyanın hemen her iklimine ayak uydurabilen, çok çeşitli türe sahip kemirgenlerdir. Aslında kemirgen olmasına ve diğer haşerelerden çok farklı olmasına rağmen ilaçlama teknikleri ile yok edilebildiğinden haşere olarak adlandırılmaktadır.

Genellikle deneylerde ve psiko-analitik testlerde denek olarak kullanılan fareler, evlerde de beslenebilmektedirler. Hatta uzak doğu kültürlerinde yemek türü olarak bile kullanılmaktadır. Ama ülkemizde özellikle evlerimize giren ve sokaklarda gördüğümüz fareler oldukça tehlikeli ve insan sağlığı açısından zararlıdır.

Fare Türleri Nelerdir?

Çok fazla çeşitleri olmasına rağmen genel olarak adlandırabileceğimiz türler;

  • Pamuk faresi,
  • Çatı faresi,
  • Lağım faresi,
  • Fındık faresi,
  • Ev faresi gibi…

Fare İle Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Farelerle mücadele etmek isteyen herkes genellikle büyük bir hataya ve yanılgıya düşmektedir. Özellikle fare kapanları, fare tuzakları, yapışkanlar asla işe yaramamakla birlikte farelerin evimizde daha da yerleşmesine hatta çoğalmalarına neden oluruz. Böyle hatalara girmeden, iyi bir ilaçlama firmasına ulaşarak evimizde fare ilaçlama işlemleri yaptırmalı ve farelerden en sağlıklı ve garantili şekilde kurtulmalıyız.

Beyoğlu’nda sunduğumuz ilaçlama işlemleri ile halkımızı sadece farelerden değil, tüm haşerelerden kurtarmaktayız. Özellikle fare istasyonları yöntemlerimiz ve en kaliteli ilaçlama yöntemlerimiz ile daima bir telefon kadar yakınınızdayız. İlaçlama Beyoğlu olarak çağrı merkezlerimiz 7/24 hizmetinizdedir.

Bir önceki yazımız olan Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması başlıklı makalemizde Beyoğlu Böcek İlaçlama ve Yeme İçme İşletmelerinin İlaçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir