Fare İlaçlama Hizmeti Ne İşe Yarar?

Fareler çevremizde ve insan yaşamında hiçbir şekilde yeri olmayan canlılardır. İnsanlar farelerden korkarlar ve zararlarına uğramamak için kendilerini onlardan uzak tutmaya çalışırlar. Bu konuda kendi başlarına uygulama yapmak yetersiz kalacağı gibi onların çoğalmasına da neden olabilir. Farelerle savaşta en etkili ve kalıcı yol fare ilaçlama yöntemidir. Fare ilaçlama hem güvenli hem de kişilerin uğraşmasına gerek kalmadan korunmayı sağlamakta ilk sırada yerini alır. Bu sebeple yakınlarınızdaki bir ilaçlama firmasını arayarak ilaçlama hizmeti almanız size çok fazla yarar sağlayacaktır.

Fareler hayvanlar âleminin birer üyesi olup, kemirgenler ailesinde incelenen memeli bir türdür. Çok hızlı üremekte ve kaçabilmektedir. Tüm kıtalara yayılmışlardır. Her türlü bitki, meyve, sebze kök bitkiler ve işlenmiş mamüllerle beslenmektedir. Başlıca bilindik fareler; fındık, çatı, lağım tarla olmak üzere ayrılmaktadır. Evlerde bulunan fare cinsi fındık fareleri ve ev fareleridir. Fareler insan yaşamlarının olduğu yerlere akın ederler. Beslenme olanakları nüfusun yoğun olduğu yerlerde fazlalaşacağından farelerde bu noktalara akın ederler. Fareler 3 ile 45 cm arasında büyülüktedirler. Oldukça esnek ve yiyeceklerin korunaklı olduğu bölgelere rahatlıkla girebilmektedirler. Genel olarak tahıl ambarlarına, evlere, kilerlere saldırırlar. Çevremizde fare olduğunu çıkardıkları tıkırtı seslerinden, besinlerin eksilmesinden ve bıraktıkları dışkılardan anlayabiliriz. Evimizde açıkta yiyecek bırakmamak önemli bir noktayı oluşturur. Fareler ne kadar korunaklı olursa olsun kemirme özellikleriyle saklanılan besinlere ulaşmakta sıkıntı yaşamazlar. Uzun süre aç kaldıklarında saldırgan olma özelliğine sahiptirler. Fare ısırığı ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Salyalarında narkoza benzer bir madde olduğundan ısırılan kişiyi uyuşturur. Isırığı ya da besinlerle geçen virüsler türlü ölümcüm hastalıklara neden olabilmektedir. Bu yarattıkları problemlere karşı evde kendi kendimize pek bir şey yapmak yararımıza sonuç vermez. Fareler tehlikeli yaratıklardır. Onlardan kurtulmak için ilaçlama hizmeti almak bizi sorunsuz ve kesin bir sonuç elde etmeye götürür. Fare ilaçlama günümüzde oldukça gelişmiştir.

Fare ilaçlama hizmeti veren firmalar daha çok, sıvı ilaçlama ve istasyon kurma sistemi ile farelerden tamamen kurtulmamıza olanak sağlar. İstasyon sistemi fabrikalarda, tarlalarda toplu fare bulunan yerlere uygulanır. Sıvı ilaçlama ise daha fazla ev tipi uygulamalarda kullanılan bir yöntemdir. Her iki yöntemde farelerden kesin olarak kurtulmamıza yol açar.

 

Bir önceki yazımız olan Fatih Eminönü Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir